11 Comments

 1. 9

  جوانرود

  با سلام دکتر یوسفی کاندیدایی با کلاس برای اورامانات میباشند.وقتشه بعد از نه دوره یه نماینده ای رو بفرستیم که تومجلس بهش افتخار کنیم.نه نماینده ای که حق السکوت بگیره.

  پاسخ دادن
 2. 8

  سامان

  با اینکه به نظر می رسد نماینده کار چندانی از دستش بر نمی آید حد اقل کسی را به مجلس بفرستیم که حرفی برای گفتن داشته باشد .

  پاسخ دادن
 3. 7

  پاوه ای

  تا حالا نماینده فرستادیم چه گلی بر سرمان زده اند؟

  پاسخ دادن
 4. 6

  فرهنگی جوانرود

  دکتر نورالدین یوسفی را از سال 1374 که در دبیرستان های جوانرود تدریس می کرد می شناسم واقعا چه در آموزش و پرورش و چه در دانشگاه جزء کسانی بوده است که علاوه بر مسائل آموزشی، پرورش فکری و اجتماعی شاگردانش نیز از اهمیت زیادی برایش برخوردار بوده . برایشان آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.

  پاسخ دادن
 5. 5

  همکار از جوانرود

  جناب آقای دکتر یوسفی با حفظ احترام و تشکر از مکتوبه شما.
  ما باید بدانیم همواره ساز موافق کوک کردن با دیگران ، نشان از تفکر مترقی نیست . این طرح صرفا کاندیداهای مراکز استان و مرکز نشین را تقویت خواهد کرد و کسی از طبقه دانشگاهی و متوسط و ضعیف جامعه ولو با دانش و توان مدیریتی خوب هرگز کرسی پارلمان را لمس نخواهد کرد و فرصتی جهت افراد متمکن از لحاظ مالی و باند های زر و زور جهت تصدی این مهم است.
  نکته دیگر اصلا تضمینی ندارد که فرد مورد نظر در مسایل کوچک دخالت نکند بلکه دخالت های بین شهرستانی و بین حوزه ای نیز منجر به اختلافات قومی و حتی اعتقادی و .. خواهد شد.
  موارد از این دست بسیار قابل ذکر است.

  پاسخ دادن
  1. 5.1

   جواب همکار از جوانرود

   با سلام. همکار محترم از جوانرود این طرح انتخابات استانی دو طرف دارد مخالفان و موافقان هر کس با یک طرف ابراز موافقت نماید به قول شما ساز موافق با او کوک کرده است! در اینجا من با موافقان و حضرتعالی با مخالفان پس جایی برای اینکه چه کسی مترقی است و چه کسی نیست باقی نمی ماند!
   دلیلی ندارد که این طرح به نفع کاندیداهای مرکز استان باشد چون سهمیه هر حوزه انتخاباتی محفوظ است! افراد واجد شرایط می توانند با تشکیل ائتلاف از همفکران خود مبارزه انتخاباتی خود را به خوبی پیش ببرند و هزینه تبلیغات افزایش نخواهد یافت! چون مردم سایر حوزه های هر شهرستان به کاندیداهای دیگر هم رای می دهند به احتمال قوی تعصب را کنار خواهند گذاشت و به افراد شایسته تر رای خواهند داد.
   به نظر نمی رسد اجرای این طرح موجب اختلافات قومی و اعتقادی شود چون طرح فعلی اختلافات عشیره ای را موجب می شود ولی طرح استانی با وسعت بخشیدن به حوزه انتخابیه و از بین بردن تسلط عشیره ای در حوزه های کوچک موجب ارتقای کیفی خدمات نمایندگان و کارایی آنان خواهد شد چون نمایندگی از انحصار خارج می شود و افراد در سطح کلان براساس شایستگی انتخاب خواهند شد.

   پاسخ دادن
   1. 5.1.1

    همکار از جوانرود

    در پاسخ به کاربر محترمی که در جواب همکار از جوانرود مطلب نوشته باید اضافه نمایم که به درستی اشاره نموده اند که نظرات افراد متفاوت و می تواند متضاد هم باشد اما برای ما این نکات اهم است که :
    1- تا زمانی که احزاب واقعی و دارای عضو شناسنامه دار و رسمی و هواداران ثبت شده نداشته باشد، امکان برگزاری انتخابات با بعد وسیع تر از حوزه وجود ندارد حتی در حوزه های بیش از یک شهرستان نیز امروز نیاز به حزب مشخص با مانیفست روشن و استراتژی تبین شده از واضحات است.
    2- قطعا امکان ائتلاف با وضعیت فکری و نوع نگرش های فردمحور جامعه ما ممکن نیست . شما را به ائتلاف های چند روزه و مبهم و خیلی شکننده مرکز کشور رهنمون می کنم.
    3- شما را به انگیزه طراحان و پیشنهاد دهندگان طرح که از کدام گروه هستند آدرس می دهم.
    مطالب از این دست فراوان است.

    پاسخ دادن
 6. 4

  محمدی جوانرود

  اینجانب اخبار فضای مجازی را همیشه دنبال می کنم و در اورامانات سلام پاوه خوب عمل می کند. مطالب سایت دکتر یوسفی هم واقعا مفید است. امیدوارم امثال این سایت ها زیاد شود و مطالبی مطرح گردد که در انحصار هیچ فرد یا گروه خاصی نباشد. متاسفانه برخی وبلاگ ها فقط تریبون تبلیغاتی شده اند وکمتر مطالب عام مطرح می کنند.

  پاسخ دادن
 7. 3

  نورالدين يوسفي

  پاسخ خانم يا آقاي جوانرودي: با سلام و احترام به كاربران عزيز سلام پاوه. اگر با اصول رسانه اي آشنا باشي اين ايراد را وارد نمي كني. اين مطلب كاملا واضح است بخشي نقل مواضع موافقان و مخالفان طرح است و بخشي نيز موضع نگارنده است. حال شما بفرماييد اين مطلب از كجا گرفته شده است ( البته چند سايت ديگر از جمله توسعه كرمانشاه و جوانرود هه وال آن را از سايت اينجانب نقل كرده بودند انشاالله كه آنها را نمي فرماييد!)؟

  پاسخ دادن
 8. 2

  جوانرودی

  این مطلب را که ایشان ننوشته اند.فقط از جای دیگری گرفته و در وبلاگ خود قرلر داده اند. بررسی کنید و اصلاح فرمایید

  پاسخ دادن
 9. 1

  شهروند

  مردم باید در انتخاب خود منفعت جمعی را بر منفعت شخصی ترجیح دهند و کسی را انتخاب نمایند که شایسته باشد و هدفش خدمت به جامعه باشد نه جمعی خاص!

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.