10 Comments

 1. 9

  محمد غریب معاذی نزاد

  .در پاسخ به دوستی که ایراد مدرک گرفته اند . ضمن تشکر وسپاس به خاطر احساس مسولیتشان .به استحضار این دوست عزیز می رساند .درشهر پاوه ودیگر شهر های تابعه شاید نزدیک به دو الی سه هزار ویا بیشتر تحصیل کرده در همه مقاطع وجود دارد .ودر شهر ما سه سایت رسمی که مطالب دوستان را در بیشتر موارد چاپ ودر معرض دید علاقمندان قرار می دهد فعالیت می نمایند .شما دوست عزیز اگر همه کسانی که به نحوی مطلب را دراین سایتها قرار داده اند را مختصرا بشمارید .چیزی در حدود پنجاه نفر بیشتر نمی شوند .در واقع بقیه دوستان .یا در حال نویسندگی هستند و ما از ان بی خبریم ویا اینکه مشغول زندگی کردن وکسب در امد هستند وکاری به جامعه وفرهنگ واجتماع ندارند .ویا اینکه این گونه فضاها را قبول ندارند …. حال من وامثال من که بیسواد قلمداد شده ایم .فکر می کنید .قدم گذاشتن در این راه در امد زایی دارد واز این راه ثروت کسب می کنیم .اگر باور دارید در همین انجمن یا موسسه نسیم یکی از دوستان بیش از یک میلیون را از جیب خود خرج نموده است..کنار کشیدن ومنتظر فضاهای بهتر ،دردی را دوا نمی کند وخلا ها را بیشتر وبیشتر می نماید .حال شما که دلسوز فرهنگ وهنر وادبیات هستید. جهت افتتاحیه این موسسه که روز سه شنبه ساعت چهار بعد ازظهر می باشد را دعوت ب واز شما انتظار همکاری بیشتری می رود .در غیر اینصورت .انتقاد کردن بدون راهکار هیچ ارزش واعتباری ندارد

  پاسخ دادن
  1. 9.1

   شهروند

   جناب معاذی نژاد عزیز همینکه امثال ما تحصیلکرده های بیکار تالیفی نداریم یا نسبت به مسایل فرهنگی کم دغدغه هستیم نشان بر این ندارد که دستی بر آتش نداریم و کم سوادیم و بی تفاوت مشکل ما مشکل نان است مثل امثال شما بزرگواران بی مشکل نیستیم اگر فراغت بال داشتیم از شما که چه عرض کنم از میرزای پاوه هم بهتر داشتیم ولی چه کنم از دست چرخ گردون … در ضمن ترکیب شما عزیزان اصلا یک ترکیب فرهنگی نیست و حتی یک ادبیات دان در این جمع دیده نمیشود و از جوانان اصلا استفاده نشده البته بجز کاک فرهاد عزیز که احتمالا برای اینکه یک بولتن تبلیغاتی و خبری در اختیار شما باشد
   امثال من هیچ امیدی به این موسسه ندارند چون درد هنری و فرهنگی را اصلا نمیدانند
   کاک فرهاد لطفا منتشر کن

   پاسخ دادن
 2. 8

  در پاسخ 2

  دوست عزیز این افراد علاوه بر تحصیلات دانشگاهی هر یک سالها دارای تجربه هستند وموی خود را در عرصه فعالیتهای فرهنگی سفید کرده اند . این افراد فقط هیات موسس هستند . اعضای انجمن ادبی را دهها نفر با تجارب زیاد تشکیل می دهند . همین آقای محمد رشید امینی که در جمع می باشد بیش از 20 تالیف دارد و آقای سپنجی 5 تالیف و آقای فتح اله رضایی 3 تالیف . پس فقط تحصیلات دانشگاهی ملاک تخصص نیست . کما اینکه عزیزان زیادی وجود دارند که هم دارای تخصص وهم دارای تحصیلات می باشند امیدواریم همه ما به کمک هم در خدمت فرهنگ دیارمان باشیم .

  پاسخ دادن
 3. 7

  در پاسخ

  جناب آقای شهسواری تا تحصیلکرده دانشگاهی در رشته های علوم انسانی از نظر شما چه باشد !
  اعضای هیات موسس مؤسسه فرهنگی نسیم فرهنگ هورامان :
  1-محمد غریب معاذی نژاد کارشتاس ارشد جغرافیا ( نویسنده )
  2- ابراهیم شمس کارشناس ارشد تاریخ (نویسنده)
  3- اکرم حسن زاده کارشناس ادبیات فارسی (شاعر)
  4- ملا مومن نوری کارشناس ادبیات عرب (نویسنده وپژوهشکر)
  5- عطا حیدری کارشناس ادبیات انگلیسی (شاعر)
  6- فرهاد صالحی کارشناس علوم تربیتی (فعال فرهنگی)

  پاسخ دادن
 4. 6

  مجمد کریمی

  به اهتزاز در آوردن پرچم فرهنگ و ادب در میدان کارزار علم همچون یک پیروزی و به دست آوردن مدال پهلوانی در یک میدان پر ازدحام ورزشی است که طراوت احساس بودن و سرود نمود باورها و احساسها و لایه لایه های مادرانه و ترنم ابیات پدرانه در هنگام کارو تلاش است .
  انجمن ادبی برای پالایش افکار یک ملت و دوست داشتن فرهنگ و تولی و تبری جستن از هنجارهای اجتماعی ضرورتی است پا به پای تعامل و همزاد ارزشها و باورها . درود بر شما اندیشه تان سبز و سعادت یاورتان

  پاسخ دادن
 5. 5

  سامان شهسواری

  ضمن احترام به تمامی عزیزان در این جلسه فرهنگی؛
  در روزی که امور همه تخصصی شده اند و بایستی براساس علوم و فنون روز در آن حیطه حرکت نمود متاسفانه می بینیم که این انجمن از افراد با تخصص در امور فرهنگی و تحصیلکرده دانشگاهی در رشته های علوم انسانی بسیار فقیر است که این خود تهدیدی برای ادامه صحیح راه قلمداد می شود.

  پاسخ دادن
 6. 4

  محمد غزیب معاذی نزاد

  با آرزوی روزهای هرچه بهتر وافقهای روشن تر در فرهنگ وادب وهنر پاوه وهورامان ، با توجه به اینکه ، نزدیک به چند دهه است شهر پاوه فاقد چنین انجمن رسمی بوده است لیکن یکی از اهداف تاسیس این انجمن ،ایجاد همگرایی ونزدیک نمودن سلایق وتفکرهای مختلف می باشد ، انجمن سعی می نماید تا با نزدیک نمودن این سلایق وتمرکز روی اشتراکات ،وبه حداقل رساندن تضادها فضای همدلی ،محبت ومودت را ایجاد نماید .بنده به عنوان عضوی کوچک در این مجموعه .از همه دوستان واهل قلم درخواست می نماید درجهت اعتلا وساماندهی هرچه بیشتر مشتاقان شعر وداستان و نقد ونقادی ادبی ،این انجمن را یاری رسانید

  پاسخ دادن
 7. 3

  ابراهیم یوسفی

  با آرزوی توفیق و اثر گذاری فرهنگی برای موسسان ودست اند کاران این موسسه فرهنگی و امید به تقویت و بارورشدن ریشه های ارزشی فرهنگی در این دیار فرهنگ خیز و مستعد فعالیت های فرهنگی ؛ استفاده هرچه صاحبان فکر و اندیشه در حمایت فکری و معنوی ؛ترسیم اهداف غایی و بلند مدت در تشکیل این موسسه واطلاع رسانی و تنویر اذهان در ایجاد این حرکت فرهنگی ؛ تعلق خاطر به کل جامعه و مد نظر قرار دادن سلایق وافکار بعضا متفاوت و همگرایی در پیشبرد اهداف فرهنگی تا رسیدن به تعاملات فرهنگی ؛ سخت بودن راه اما شیرینی نتایج ملموس و نامحسوس کنکاشهای فرهنگی و بسیاری از نکات و گوشه ها و زوایای ظریف و قابل تاملی است که ان شا,الله برای دوام و قوام و تقویت و استمرار این موسسه فرهنگی مد نظر قرار بگیرد. با آرزوی توفیق مجدد و وافر .

  پاسخ دادن
 8. 2

  محمد اخگرزاده

  با سلام خدمت يكايك بزرگواران اقدام و حركت شما عزيزان بسيار ضروري و مهم براي منطقه بوده و اميدوارم در تمام عرصه هاي فرهنگي و ادبي پيروز و موفق باشيد نياز ميدانم پيشنهاد ي براتان داشته باشم انشائ الله در اين زمينه هم ورود پيدا بكنيد بخشي از فعاليتهاي فرهنگيتان را به موضوعات محيط زيست و ارتقا فرهنگ زيست محيطي اختصاص بدهيد كه قطعا تاثير گذار و براي شهرستان از ضروريات است در آخر به عنوان يك شهروند از حاج ماموستا قادري امام جمعه آگاه و محبوب شهرستان كه مطالعاتشان هميشه به روز و شخصيتي بسيار تاثير گذار و مورد احترام آحاد مردم هست در اين خصوص هم حمايت فرمايند .

  پاسخ دادن
 9. 1

  ابراهیم شمس

  با سلام و با تشکر از شما کاکه فرهاد گرامی بابت درج این خبر . لازم است از جانب خود و دوستان موسسه ، از جناب حاجی ماموستا سپاسگزاری نمایم . ایشان علاوه بر حمایت معنوی و همه جانبه ، مبلغ پنج میلیون ریال نیز به مؤسسه اهدا نمودند .

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.