10 Comments

 1. 10

  کاک عادل

  سلام بر کاک نورالدین بهرامی ، من یکی از دوستان قدیمی ایشان هستم و 20 سال است که ایشان را ندیدم ، می خواهم شماره ایشان را برای من بفرستید تا با ایشان تماس بگیرم
  خواهشا شماره ایشان را به ایمیلم ارسال بفرمائید
  ایمیل کاک عادل از اهواز ahwaznoorara@yahoo.com

  پاسخ دادن
 2. 9

  حسن قادری

  باسلام واحترام وآرزوی موفقیت روز افزون برای کاک نورالدین عزیز بخاطر ارایه مقاله ی وزین و ارزشمند ایشان هرچند مقاله طولانی بود اما حاوی مطالب ارزنده ومفیدی بود که در جای خود میتواند جهت بهره ی علمی کارشناسان اقتصادی ومسولین اجرایی قابل تامل باشد بنده بعنوان یک خواننده نه کارشناس چند نکته را خدمتتان عرض می کنم اول اینکه بهتر بود توسعه انسانی را کمی بیشتر توضیح میدادید وبه موضوع نیروی کارامد ومتخصص و کار آفرین ونحوه ی آموزش این نیروها با توجه به استعدادهای منطقه ای وکاربردی اشاره می کردید دوم اینکه مقاله بیشتر جنبه تءوریک داشت تا واقعیت های منطقه ای سوم اینکه ابتدا توسعه ی فرهنگی اتفاق می افتد بعد توسعه انسانی آنگاه توسعه ی سیاسی واقتصادی ونتیجه وحاصل این روند رفاه اجتماعی خواهد بود بعضی اشتباهات تایپی هم داشت که قابل اصلاح هستند موفق و سربلند باشید

  پاسخ دادن
 3. 8

  شاره کم روانسر

  رقابت انتخابات منوچهری وشهاب نادری جذاب خواهدبود

  پاسخ دادن
 4. 7

  شهروند

  بسیار عالی بود
  مردم ما باید با مفاهیم توسعه آشنا شوند
  به زبان ساده تر
  تا زمانی که درامد کتاب فروشی های سطح شهر از درامد یک مغازه پلاستیک فروشی بیشتر نباشن
  تا زمانی که کتابخانه عمومی شهر از میدان مولوی و فلکه فرمانداری شلوغتر نشه
  تا زمانی که مردم بجای چشم به راه بودن برای باز شدن مرز شوشمه, خود به فکر کسب و کاری هر چند با درامد کم و پر زحمت نباشند
  تا زمانی که ارزش اجتماعی یک انسان کار آفرین نسبت به کسی صرفا با خرید و فروش زمین و خانه و ماشین ثروتمند شده, بالاتر نباشد
  تا زمانی که محیط زیست در روز 14 فروردین نسبت به روز 13 فروردین پاکیزه تر نباشد
  و ….
  فرایند توسعه شکل نخواهد گرفت…..

  پاسخ دادن
 5. 6

  دلسوز

  خیلی خیلی طولانی بود

  پاسخ دادن
 6. 5

  عبدالسلام

  باسلام و احترام خدمت برادر بزرگوار کاک نورالدین بهرامی، ضمن تشکر و سپاس فراوان ،مقاله پر بار و وزین و طولانی جنابعالی حکایت از دقت و زحمت فراوانی دارد که در تدوین آن متحمل شده اید از طرفی نشانه احساس مسئولیت و دغدغه شما به نسبت توسعه انسانی در شهر ودیارمان است. ای کاش مجالی فراهم میشد تا بتوانید مفاد آن را با همفکری صاحبنظران و مسئولان شهر،با امکانات موجود و استعدادهای بالقوه منطقه تطبیق دهیدتا درصورت امکان نسبت به اجرای بندهای اولویت دار اقدام گردد. این مقاله از آن نوع مقالاتی است که تنها خواندن آن دردی را دوا نمی کند بلکه در صورت اجرا مفید واقع خواهد شد. موفق و سربلند باشید.

  پاسخ دادن
 7. 4

  نورالدین بهرامی

  به ریزان شارمندانی 1و2:ضمن خسته نباشید بابت اینکه لطف کرده اید وبرای مطلب بنده وقت گذاشتید اما ذکر چند نکته را لازم میدانم.1-اول اینکه از ایرادات بجایتان سپاسگذارم البته که این ایراد وقتی مخاطبان لزوماً اقتصاد بلد نباشند بیشتر وارد است اما در جایی که یک محفل خاص ومخاطبان خاص باشند، کمتر وارد است چرا که در آنجا قابل دفاع بودن لازم می آید.
  2-این مقال اساساً برای و زارت آموزش وپرورش شده تهیه شده است ودلیل آمدن آن در این سایت و سایت پاوه پرس ؛ در خواست ایشان و اعتفادم براین است که احتمالاً بسیاری از آن برای بیشتر افراد قابل درک ،فهم،تعمیم ،مقایسه و ارزیابی باشد.
  3- گرچه درباره ی چند موضوع محلی چند سال پیش در روزنامه و مجلاتی نوشته هایی دارم مانند: تورم محلی، فرهنگ تعاون ، قاچاق کالاو……اما با این وصف موضوعاتِ پیشنهادی شما بسیار بجا ودرحد بضاعت خودم نیز قول باشد انشا الله در خدمت باشم مثلا دو ماه پیش دربازدید مرز پرویزخان و خسروی-بعنوان گروه اقتصاداستان-به پیشنهاد مسئول پایانه ی خسروی به خودم قول دادم که در باره ی مرز شوشمی چیزی بنویسم که در اولین فرصت به عرضه و نظر می رسد.در نهایت از حسن نیت شما ،نقد وتشریک مساعی وتضارب آراء بهره برده و برای شما و مابقی کاربران خستگی ناپزیر آرزوی توفیق دارم.براتان نوره دینی به ه رامی.

  پاسخ دادن
 8. 3

  شارمند 2

  ضمن تشکر از آفای بهرامی عزیز به جهت نگارش این مطلب علمی؛
  لازم می دانم بنده نیز نکته ای را که دیگر کاربران به آن اشاره نمودند یادآوری نمایم
  کاش به جای این مطلب سنگین و طولانی، با استفاده از تخصص خود مطلبی را در مورد یکی از پدیده های اقتصادی شهر و دیارمان می نگاشتید و آن را با زبان علمی مورد تحلیل قرار می دادید.
  مثلاً دلایل اینکه اجناس و خدمات در شهر پاوه نسبت به شهرهای همجوار گرانتر است چیست و راه حل برون رفت از آن کدام است؟
  یا بهترین طرح هایی (صنعتی، کشاورزی و …)که بتواند صرف اقتصادی در منطقه داشته و جوابگوی سرمایه گذاریهای اولیه و هزینه های جاری باشد کدام ها هستند؟
  یا تاثیر بازگشایی مرز شوشمی بر اقتصاد منطقه چگونه است؟
  یا سد داریان چه دستاوردهای اقتصادی بر منطقه اورامانات از لحاظ توسعه اقتصادی خواهد داشت؟
  یا ارزش اقتصادی باغات پاوه چقدر است و راه حل مقرون به صرفه نمودن افزایش و توسعه این باغات چیست؟
  یا تحلیل اقتصادی در خصوص ایجاد و توسعه زیربناهای گردشگری در منطقه چگونه است؟
  یا ………
  بطور کلی یایستی عرض نمود که این مطلب جهت انتشار در مجلات علمی دانشگاهی مناسب بنظر می رسد نه در سایت های محلی همچون سلام پاوه و …

  پاسخ دادن
 9. 2

  نورالدین بهرامی

  با سلام واحترام خدمت به ریز کاک بورهان وحسن نظر جنابعالی وهمچنین تشکر از مسئول فنی سایت برای ترمیم وفرمت روابط جبری.بهرامی

  پاسخ دادن
 10. 1

  برهان لهونی

  برادر محترم کاک نورالدین: سلام سال نو مبارک و بازهم احسنت( از خوب نویسی وساده نویسی آگاهانه ی شما)!!!!
  من نوشته هایت را با اشتیاق(فراوان) چندبارمی خوانم !!!؛ازاینکه عامل توسعه ی انسانی را (با بینش حد اقلی خودم )در شما و بسیاری دیگراز عزیزان فرهیخته ی منطقه به وضوح می بینم بسیار خوشحال و شکر گزارم!!!!
  برادر عزیز خوشبختانه در شهرستان پاوه (نسبی )دیگر عوامل موثر در توسعه (قبل ازدیدگاه تکمیلی سن) بویزه انسانی ،فرهنگی وسیاسی به وضوح دیده می شود!!!!؛ وعامل دیگر نیز (تاچگونه تعریف شود ) نسبی وجود دارد.
  برای راه یافت وقرارگرفتن در مسیر توسعه ی متناسب ،فراگیر ، مطلوب وپایدارمنطقه :مسئله ی مهم آن است که چگونه تطبیق دهیم وچطور فعلیت بخشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟
  انتظار ی که از شما وامثال شما (عامل انسانی فرهیخته ومتعهد منطقه) می رود
  اهتمام در آن است باز هم سپاس موفق موئید وسلامت ومستدام با شید انشاالله

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.