2 Comments

 1. 2

  فرهنگی

  با سلام و احترام خدمت مدیریت سایت جهت اطلاع رسانی مناسب
  به نقل از پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ نماینده مردم بوکان مشکلات معیشتی معلمان را حاد و غیر قابل تحمل دانست.
  نماینده بوکان:عثمانی
  مشکلات معیشتی معلمان حاد و غیرقابل تحمل است
  به گزارش خبرنگار کردپرس، محمد قسیم عثمانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز دوشنبه (۲۵ بهمن) ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید به ملت ایران، شهروندان بوکان نمایندگان مجلس، اظهار داشت: از قوه قضائیه به دلیل برخورد با رحیمی ها، هاشمی ها و سایر آقازاده ها تشکر می کنم.
  وی ادامه داد: لازم می دانم که رفتار سخیف و وحشیانه عده ای ناشناس را در حمله به همکارمان آقای مطهری در شیراز محکوم کنم و ضروری است که هر چه سریعتر این افراد شناسایی و معرفی شوند تا کسی جرأت حمله به نمایندگان مردم را نداشته باشد.
  عثمانی در ادامه با اشاره به تشدید مشکلات معیشتی فرهنگیان و
  به ویژه بازنشستگان
  اظهار داشت: مشکلات معیشتی معلمان حاد و غیر قابل تحمل است، دولت و مجلس در شناخت نقش و جایگاه معلمان متفق القول هستند اما در عمل کاری نمی شود.
  وی افزود: فرهنگیان بابت توجه کلامی که به آنها می‌شود سپاسگزارند، ولی از شرایط مالی خود دلخورند و خود را نزد خانواده حتی دانش‌آموزان خود شرمنده می‌بینند .معلمی که زندگی خود و فرزندانش تامین نیست، در هنگام نوشتن معادلات بر روی تخته از نامعادلات زندگی خود رنج می برد.

  عثمانی با اشاره به اعلام دولت برای ارائه لایحه نظام رتبه بندی معلمان به مجلس تصریح کرد: انتظار این است که دولت هر چه سریعتر نسبت به ارائه لایحه بهبود معیشت معلمان اقدام کند، نه اینکه با رتبه بندی بر معیشت آنها سرپوش بگذارد.

  این نماینده مجلس در ادامه طرح نظام رتبه بندی معلمان را طرحی فانتزی دانست و تصریح کرد: که تنها عده محدودی از معلمان که درد معیشت ندارند و از حقوق معلمی ارتزاق نمی کنند، می توانند ازاین بهره مند شوندو تا برای بهبود فضای آموزش و پرورش رفع تبعیض ها و کم توجهی ها قدمی برداشته نشود هیچ طرحی مورد استقبال آنها قرار نمی گیرد.

  وی ادامه داد: معلمان خود را با شاگردانشان که کارمند بانک و نماینده مجلس و وزیر و وکیل می شوند، مقایسه می کنند و از تبعیض ها به ستوه آمده اند و انتظار دارند که یک بار برای همیشه این مسئله حل شود؛ پیش شرط لازم برای انجام کارهای پژوهشی و علمی توسط معلمان، رفع این مشکلات است.
  نماینده مردم بوکان در ادامه خطاب به دولت و وزارت آموزش و پرورش گفت: آیا خبر دارید که بسیاری از فرهنگیان به خاطر گرانی بیمه طلایی و هزینه های آن از بیمه شدن خود و خانواده هایشان انصراف داده اند!؟ آیا دولت درک نمی کند که حقوق یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی حتی کفاف پرداخت عیدی خانواده فرهنگیان و عروس و دامادها و نوه های آنها را نمی کند!؟ آیا دولت ها نمی دانند که وقتی حقوق کارکنان را ۱۰ درصد افزایش می دهند، ۱۵ درصد به قیمت کالاها و خدمات افزوده می شود و اینها فشار را بر فرهنگیان بیشتر می کند!؟

  عثمانی در پایان تاکید کرد: انتظار این است که دولت هر چه سریعتر لایحه مناسبی را برای بهبود معیشت آنان و جهش وضعیت معیشتی آنها به مجلس ارائه کند.

  پاسخ دادن
 2. 1

  پاوه ای

  سکوت مدیران یعنی همراهی با بی اخلاقی ها

  در پی انتشار خبر هایی مبنی بر حمله فرماندار حاشیه ساز شهرستان صحنه کرمانشاه به یکی از کارکنان مرکز بهداشت این شهر در برخی از رسانه ها …

  به گزارش خبرنگار هزارماسوله اخلاق از چگونه بودن و چگونه زيستن انسان سخن ميگويد و بر تعديل غرايز و تصحيح رفتار آدمي مي پردازد.
  به عبارت ساده و مختصر اخلاق شامل شناخت صحيح از ناصحيح و آنگاه انجام صحيح و درست و ترك ناصحيح و نادرست است، بنابرين می توانیم بگوئیم که اخلاق كارمندي و اداري عبارت از چگونه كار كردن در اداره مي باشد.
  توسعه و گسترش اخلاق اداري بهترين رهنمائي فرهنگ عمومي است با توجه به جایگاه مدیران در ادارات كه در هر رده قرار دارند اگر آنها وظايفشان را به نحو احسن انجام دهند و آنرا وسيله عزت مندي و يا از كار كردن در همان رشته احساس رضايت نمايند، اين خود باعث بهبود اخلاق اداري در اداره و سربلندی در بین مردم مي شود.
  و اما نقطه مقابل آن انحطاط اخلاقی ، که در حقیقت موجب سقوط انسان از جایگاه و کرامت انسانی می‌شود، قرار دارد و اما این اخلاق در حوزه اداری که محلی برای ارتباط و تعاملات اجتماعی انسانها در طرز و نوع برخورد آنها در مسیر کرامت انسانی یا سقوط اخلاقی قرار اشته باشد ، جایگاهی برتر می یابد.
  آنچه که قابل ذکر است آن است که نحوه انتصاب مدیران و یا حتی کارکنان در هر نهاد و سازمانی باید با رعایت اصول اخلاقی صورت بگیرد و با رعایت همه جوانب ، بازخور و نتیجه مثبتی را از انجام عملکردها به دست دهد.
  همواره عزل و نصب ها بر پایه معیارهایی همچون تجربه ، قبول داشتن خط مشی و ارائه خدمات مطلوب و بهتر بوده است.
  آنچه که قابل بیان است رسانه ای شدن رفتارهای فرماندار شهرستان صحنه می باشد که به تازگی اخباری مبنی بر حمله وی به معاون شبکه بهداشت و درمان صحنه انتشار یافته که این اقدام وی با توجه به رفتارهای گذشته خود از ضرب و شتم ارباب رجوع تا مرز بیهوشی و سیلی زدن به سرگرد وظیفه شناس راهنمایی و رانندگی تازگی ندارد.
  بر همگان قابل مشهود بود که دولت تدبیر و امید در انتصاب استانداران و فرمانداران جهت انتخاب افرادی باتجربه دقت را فدای سرعت نکرد و مدیرانی را که در مسیر خط مشی انان بودند انتخاب نمود.
  مدیریت به معنی تعهد، صبر ، خدمت صادقانه ، بهبود مشکلات ، ارائه خدمات و تعامل اجتماعی با مردم می باشد که فرماندار صحنه با بروز چنین رفتارهایی ، تعاملی، معیارهای اصلی مدیریت را رعایت نکرده است.
  بدون شک چنین رفتارهایی مانع از ارتباطی مثبت و سازنده در بین مدیران سازمانها و حتی مردم با مدیر سیستم اداری شهرستانی می باشد ولی با این وجود که رفتارهای فرماندار صحنه در شهرستان و استان بازتاب منفی را در پی داشته است مدیریت ارشد استان، سکوت را اختیار نموده است.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.