قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » امانتداری یک راننده تاکسی منجر به جذب ۴۰ توریست استرالیایی به پاوه شد!

به گزارش سلام پاوه : امانتداری و برخورد شایسته ی یک راننده تاکسی در پاوه منجر به جذب ۴۰ توریست استرالیایی به این شهرستان شد.

به گزارش سلام پاوه و به نقل از پاوه پرس، فرصتی حاصل آمد تا به کمک واحد تاکسیرانی شهرداری پاوه با تعدادی از رانندگان محترم تاکسی که در امانت داری شهره هستند و در طول سال گذشته اقلامی را به صاحبان شان تحویل نموده اند گفتگویی داشته باشیم که به تناوب تقدیم حضور می گردد، اینک نیز به بیان جریانی می پردازیم که سسب جذب ۴۰ توریست استرالیایی در تعطیلات نوروز در پاوه می شویم.

 فتاح حرمتی راننده تاکسی شهر پاوه که دو سال در این شغل درحال خدمت می باشد. از ایشان در خصوص خاطره ای که منجر به آشنایی با یک توریست خارجی شد پرسیدیم و ایشان در ادامه گفت: طبق روال معمول در سطح شهر کار می کردم، نزدیک ترمینال کرمانشاه سواری مسیری متوقف شد و دو نفر خارجی را پیاده نمود و راننده ی مسیری خواستار رساندن مسافرین به مقصد شد.

 حرمتی در ادامه افزود: در طول مسیر در خصوص ویژگی های پاوه و مناطق دیدنی آن توضیحاتی را ارائه نمودم و در ادامه آنان را به هتل ارم رساندم. صبح که قصد تمیز نمودن ماشین را داشتم ناگهان متوجه شدم که یک دستگاه لپ تاب و کیفی در ماشین قرار دارد به سرعت بطرف هتل ارم رفتم و از متصدی هتل سراغ مسافران دیروز را گرفتم. وی گفت از هتل خارج شده اند و گویا به دنبال وسایل مفقودی خویش می گردند، به هرحال به شهرداری مراجعه و قضیه را مطرح نمودم.

فتاح حرمتی ومحمد ابراهیمیدر این اثنا یکی از راننده های تاکسی به هر نحوی بوده به توریست های خارجی می فهماند که برای یافتن وسیله ی خود به شهرداری پاوه مراجعه نمایند. اینجانب نیز جهت تحویل وسایل مورد نظر به شهرداری رفتم هنگامی که در شهرداری نشسته بودم ناگهان آنان مراجعه نمودند وبا دیدن اینجانب بسیار خوشحال و شادمان گشتند. زوج استرالیایی شادمانه بطرفم آمدند و آقای جیش مرا بوسید و همسرش نیز با دست دادن خواست که محبت خویش را اعلام نماید (که دستم را بطرف عقب برگرداندم).

مستر جیش در این رابطه افزود: در طول مسافرت چندین کشور را دیدیم و نتیجه تمام زحمات وارده (فیلم ها، تصاویر و یادداشت های معمول سفر) در داخل لپ تاپ بوده و این دستگاه ارزشی فراتر از انتظار را برایمان داشت.

وی کیف پول را از جیب خویش در آورد و پول ایرانی وخارجی را به من تعارف نمود و در مقابل یادآور شدم که اینکار را به نیت شیرینی انجام نداده ام. بعد گوشی لمسی پیشرفته ای را به اصرار هدیه نمود که باز هم امتناع ورزیدم.

 آنان در ادامه گفتند که قصد دارند چند روزی را از طبیعت بکر منطقه دیدن نمایند، بنابراین وسیله ی نقلیه ای را اجاره نمایند و چه بهتر آن است که درخدمت شما باشیم.

 بنده هم قبول نمودم و صبح آنها را بطرف نوسود و نودشه بردم و شب هنگام به منزل بازگشتیم، روز سوم قصد عبور از مسیر دالانی بطرف مریوان را داشتیم که به سبب مسدود بودن راه آنها را به سنندج بردم و از آنجا راهی تهران شدند. در مدتی که در خدمت شان بودم از طریق فیسبوک و سایت شان در ارتباط بودیم، آنان قول دادند در هنگام مراجعت تبلیغات مکفی را از پاوه و مردمانش داشته باشند.

 این گذشت تا چندی پیش آقای جیش تماس گرفت و گفت: مقرر است ۴۰ نفر شهروند استرالیایی به مقصد پاوه مسافرتی به ایران داشته باشند. مستر جیش روانشناس و همسرش (ایما) پژوهشگر و تحلیلگر اجتماعی است که برخورد حسنه ی مردم پاوه را عاملی دانستند تا در کنار دوستان و همکاران خویش سفری دوباره به پاوه داشته باشند.

 اینجاست که یک برخورد سازنده می تواند اینگونه تأثیرگذار باشد و خاطره ای ماندنی برجای گذارد و مدت ها نقل محافل و مجالس شود. ما نیز از وجدان و ضمیر پاک کاک فتاح حرمتی و امثال ایشان تجلیل می نمائیم و امیدواریم همچنان شرافتمندانه زندگی نمایند و فعل و رفتار مثبتشان الگویی سازنده برای همشهریان محترم دیارمان گردد.

 1. محمد اخگرزاده

  كاك فتاح عزيز افرين بر شما واقعا كاذتان بسيار قابل تقدير و ستودني است اميدوارم در تمام مراحل زندگيت همواره پيروز و سربلند باشيد و به تمام ارزوهايتان برسيد انشاالله

 2. کوسالان

  سلامو فره گه رم پی کاک فتاح حورمه تی شه ره کانی.و فره ده س وشی که رو چه خزمتو ایی برایی گه وره نه.انشاالله به ردوام بی براکم.

 3. شهروند

  سلام به همه رانندگان زحمت کش شهرمان

 4. بهروز احمدی

  صمیمانه این افتخار بزرگ را که ازطرف کاک فتاح حرمتی فرزند کاک جزا صورت گرفته به جامعه متدین ،نوع دوست ومهمان نواز منطقه پاوه واورامانات به ویژه مردم روستای شرکان تبریک می گویم البته این را باید گفت که کاک جزا همان مرد خستگی ناپذیری است که شبانه روز وقت خود را صرف خدمت به مردم منطقه نموده است وطبیعی است فرزندان او نیز دست به چنین کار پسندیده ای بزنند . وبا تقدیر وتشکر از سایت سلام پاوه وکاک محمد ابراهیمی به خاطر برجسته کردن چنین اقدامی که انشا الله هر روز شاهد چنین حرکات زیبا از طرف سایر اقشار جامعه باشیم.

 5. نوسودی

  جناب صالحی قید کن که کاک فتاح شرکانی است عزیز

 6. میراوا

  این فرهنگ اصیل منطقه ماست واین راننده تاکسی نماینده ملت ما نمونه ات در جامعه ما بیشتر وبیشتر باشد

 7. سیروان

  از کاک فتاح عزیز کمال تشکر را دارم هر چند وظیفه انسانی و اخلاقی خود را بجا آورده اند اما آنجا که نوشتین با خانم دست نداده اند ارزش مطلب را پایین آورده اید

 8. سمیه

  احسن برکاک فتاح حرمتی و البته دوصد درود نیز بر کاک محمد ابراهیمی

 9. شهروند

  حالا کی میان مام بریم پیشواز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. شهرونده

  دورد بر شما امانت بزرگ درست است هرچه در تلاشی شاید به خرج خودرو خود نرسید ولی خدا یکتا ووجدان بیدار شما ارعمل شما خبر دارد ونان حلال روی سفره خانواده نتجه خواهد وامانت داری در شهرمان درجایگاه خودبودوقرار دادی انشاا افرادی خدای نکرده راهی در پیش گرفتند تا فرصت است راه صراط المستقیم انتخاب نمایند

 11. ذره بین

  از طریق فیسبوک ???????????

  خواهشا ویرایش کنید

  • شهروند

   من فقط میفهمیدم که قصد شما از این همه پارازیت انداختن چیه؟؟؟؟؟

   نه وجدانن چیه؟؟؟؟؟؟؟

   عوض تشکرتونه!!!!!!!!

   ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • ذره بین

    سلام خدمت شهروند مهربون شهرمون

    فدات بشم شما شاید فقط مطلب رو از لحاظ ظاهری نگاه کرده باشید کاک فاتح برزگوار ما واقعا کاری رو که ایشون انجام داده است هم در جای خود قابل تقدیر است
    و هم من از طرف خودم به ایشان واقعا میگویم فرهنگ شهرمون رو یک بار دیگر به گوش دیگران رساندیم.

    اما بردار بزرگوار من ؟؟؟؟؟/شاید جنابعالی بتواند از این جند کلمه به موضوع اصلی مطلب پی ببرید بذار یه ذره کمکتون کنم

    ما شب و روز داریم فرزندانمان رو با واقعیت های جامعه آشنا میکنم یکشون؟؟؟

    آثار مخرب ماهواره و شبکه های اجتماعی(فیس بوک و……)

    حالا خود ما داریم دیگران و حتی فرزندانمان رو ترغیب و تشویق به این شبکه های مخرب میکنم و حتی شاید فرزندتون بهتون بگه مگه این چه شبکه ای است که کاک فاتح توانسته است باهاشون ارتباط داشته باشد پس چیزی خوبی است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    واقعا اگه مطالعه در این بار داشته باشی مطمن هستم که یک کلمه باعث تخریب یک اجتماع می شود

    امیدوارم که تونسته باشم جواب شهروند بزرگوارمون رو داده باشم

 12. صباح ولدبیگی.

  کارارزشمند وفرهنگی آقای حرمتی قابل ستایش است.بازخورد این کار در فضای مجازی واجتماعی یک ضرورت است تا فرهنگ غنی مردمان این دیار بیشتر خودنمایی کند.واین یعنی تقویت بنیان فرهنگ منطقه.

 13. فه تحوللا ره زايي

  سلام
  ‹ گيواو سه روو بنجيوه سه وز بو ›
  كاكه فه تاح گيان ده ست وه ش بو؛ خودا جه زاو خه يريت بدووه و هه ميشه و دايم ساق و سلامه ت و سه ربه رز بژيوي.
  هه رمانه كيت مايه و فه خر و شانازيا په ي ته ماموو هه و راماناتي و به تايبه ت شاروو پاوه ي؛ هه م ديسان ده ست وه ش بو و نموونه ت فره بو.

 14. یاسر حسنی

  سلام و درود بر تمام رانندگان زحمتکش شهرمان و بخصوص کاک فتاح. خسته نباشید و خداوند توفیقتان دهد.

 15. واران

  احسنت به شما از یک کرد شرافتمند بیش از این انتظار نمیرود.امیدوارم صداقتتان برکت زندگیتان شود

 16. نسیم شاهو

  از برخورد مناسب این راننده محترم تاکسی تشکر می نمایم.
  این چنین رفتارهایی است که می تواند سبب جذب توریست شود
  ان شاالله که مستمر و فراگیر شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |