4 Comments

 1. 4

  شهرونده

  آقای دکتر ولدبیگی با سلام در راستای معرفی مناطق بکر گردشگری هورامان تلاش فراوانی نمودید وحتی کتاب دراین راستا که به چاپ رسید ونظرات جنابعالی به حق می باشد ومتولی وحمایت کننده کجاست مدت دیگر همین نظرات شما انشاا به حساب شخص ؟!دیگر نرود

  پاسخ دادن
 2. 3

  دره باسام

  صبا خانم
  هرچند نظرت طولانی بود اما از نکات کارشناسی ان لذت بردم

  پاسخ دادن
 3. 2

  صبا نمامیان

  آقای ولدبیگی
  ضمن تشکر از اهتمام تان به امور گردشگری و محیط زیست منطقه اورامان، اعلام می دارد درد اصلی عدم وجود متولی واحد در این زمینه است.
  در دنیای امروزی و با توجه به وجود تعاملات گوناگون، عدم وجود بودجاه های دولتی جهت افزایش رفاه منطقه، پایین بودن درامد و سرانه تولید ملی در منطقه، وجود بسیاری از مشکلات در خصوص توسعه شهری، توپوگرافی خاص و وضعیت نابسامان مدیریت و …
  یکی از راههای اصلی خارج شدن از این وضعیت و دستیابی به درامد و رفاه همگانی در کنار توسعه پایدار، همانا پرداختن به امور گردشگری و توسعه آن و به تبع آن استفاده از مزایای بیشمار آن در زمینه های مختلف در اورامانات است که متاسفانه این امر به دلیل عدم وجود مدیریت مناسب در این بخش و بطورکلی نداشتن دید مناسب مسوولین در قبال توریست و میزان ارزشمندی آن تاکنون نتوانسته مورد استفاده قرار گیرد. هر از چند گاهی با توجه به ایام سال مثلاً قبل از تعطیلات نوروز ف صحبتهای پراکنده ای در خصوص گردشگری شنیده می شود که بعضاً هم منجر به اقداماتی محدود و نامنسجم و بی هدف شده که تاثیر آنچنانی هم ندارد. بنابراین پیشنهاد می شود که با توجه به مزایای حاصل از توریسم،صنعت گردشگری مد نظر مدیران قرار گرفته و با برنامه ریزی منسجم بر پایه علوم و فنون روز و استفاده از نظرات متخصصین، طرحهای زیربنایی در این حوزه تهیه و با حمایت های دولتی و جذب مشارکت های بخش خصوصی، حرکت در این مسیر آغاز گردد. بدیهی است پیش نیاز حرکت، ایجاد مرکزی توانمند یا اداره ای مناسب در منطقه می باشد می باشد که بتواند هدایتگر بوده و به مدیریت در این خصوص بپردازد.

  پاسخ دادن
 4. 1

  محمد غریب معاذی نزاد

  با سلام وتشکر بابت مطلب جامع وکامل جناب آقای دکتر ولد بیگی .با توجه به مختصر اطلاعاتی که دارم . روش کار در جذب گردشگر .مخصوصا گردشگران خارجی ویا داخلی قرار است ابتدا در شهر مبدا یعنی کرمانشاه .تمام بر نامه های سفر گردشگران مشخص ،مدون وبرنامه ریزی صو رت پذیرد به عبارت دیگر .گردشگر یا جهانگردان زیر نظر یک موسسه ،مکانهای مشخصی بهشان معرفی وبر اساس علاقه مندی آنها زیر نظر مترجم و لیدر تور به شهرستان پاوه معرفی ودر این شهر ستان سه نقطه هدف روستایی( با تکیه بر حوزه های طبیعی ؛ باغداری ،و زندگی سنتی فارغ از مسائل خسته کننده شهری …. ) مشخص ورایزنی های لازم با دستگاهها انجام گرفته است .که متعاقبا در صورت بر اورده شدن اهداف این مرکز وعلاقمنمدی جهانگردان ، دفتر مذکور انشا الله در شهر پاوه راه اندازی خواهد شد .

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.