شبی با شعر موسیقی در پاوه / شاعران شاعرانه به عشق پیامبر اسلام سرودند قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » شبی با شعر موسیقی در پاوه / شاعران شاعرانه به عشق پیامبر اسلام سرودند

به گزارش سلام پاوه : به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شبی بیاد ماندنی در پاوه رقم خورد. محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم توسط شاعران دیارمان .

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : در راستای محکومیت اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر  اکرم حضرت محمد (ص) و به مناسبت دهه مبارک فجر شبی با شعر و موسیقی با حضور پرشور شاعران و نویسندگان و دوستدارن شعر و ادبیات و محبان رسول الله در محل سالن امفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

موضوع اشعار قرائت شده در نعت حضرت رسول الله (ص) و سبک زندگی ایرانی اسلامی بود که شاعران به زیبایی تمام ارائه دادند.

این مراسم پر احساس باتلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط آقای سوران سپنجی شروع شد نواخته شدن سرود ملی و اجرای زیبای هادی سپنجی با خواندن شعرهای زیبا آغاز برنامه بود .

سرود ملی

دکتر هدایت محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه در سخنان کوتاهی را ایراد نمود.

هدایت محمودی

آغاز خواندن اشعار شاعران با خواندن شعر زیبایی از آقای باقی شفیعی از شاعرانی که سواد خواندن ندارد ولی قریحه و طبع شعری بسیار بالایی دارد توسط مجری برنامه آقای سپنجی قرائت شد .

باقی شفیعی

هادی سپنجی

به رسم ادب اولین شاعر پیشکسوت آقای فایق لطفی با قرائت شعر کوتاهی به روی سن آمدند و شعر کوتاه خود را قرائت کردند.

فایق لطفی

قرائت شعرهای زیبای آقای هادی سپنجی در ما بین برنامه فضای پر احساس سالن که با استقبال کم نظیر علاقمندان همراه شده بود را بیش از پیش گرم تر کرده بود.

سپس مومن یزدانبخش شاعر نام آشنای دیارمان به قرائت اشعار زیبا و پر محتوای خود پرداخت .

مومن یزدانبخش

پیشکسوت عرصه ادبیات و شعر آقای محمد رشید امینی دیگر شاعری بود که قبل از قرائت اشعارش به بیاناتی توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) را محکوم کرد .

محمد رشید امینی

ادامه برنامه خواندن متنی کوتاه توسط آقای ابراهیم شمس از بانیان اصلی این برنامه بود

ابراهیم شمس

صدای دلنشین هنرمند لایق ابراهیمی همراه با سوز شمشال محمد نجیب حسنی فضای ادبی سالن رو دو چندان کرد .

محمد نجیب و لایق

قرائت شعرهای زیبای اکرم حسن زاده با تخلص سریاس در وصف پیامبر اعظم و توصیف فرهنگ اصیل کردی جذابیت خاصی را به محفل بخشید.

اکرم حسن زاده

خانم فریبا اسماعیلی از بانوان نویسنده که سه کتاب وی منتشر شده است متن ادبی و زیبایی به نام هراس را برای حاضران قرائت کرد.

فریبا اسماعیلی

صدای دلنشین هنرمند ناصر کابلی که به اجرای فولکور (سایو چمانه ) پرداخت فضایی فلکلور و زیبا را به سالن بخشید

ناصر کابلی

قرائت شعر زیبای آقای یزدان لطفی ادامه دهنده برنامه بود

یزدان لطفی

حکمت محمدی شاعر نوسودی در حالی ادامه دهنده برنامه بود که با احساس زیبا و صوتی دلنشین در ابتدا ترکیب بندی در وصف حضرت محمد(ص) خواند که حاضران در سالن را بسیار تحت تاثیر قرار داد.

این شاعر خوش ذوق و قریحه شعری دیگر را به نام یاد مادر با صدایی بغض کرده در حالی خواند که تمام سالن را در احساس خود غرق کرده بود .

حکمت محمدی

فضای خاص سالن این بار با قصیده سرایی جوانی تحت تاثیر قرار گرفت که با نوای دلنشین دف همراه بود سوران سپنجی با خواند قصیده با صدایی زیبا در وصف پیامبر اکرم (ص) فضای روحانی خاصی را به سالن بخشید .

حس عرفانی سوران سپنجی انچنان بود که بسیاری از حاضران متدین در سالن را تحت تاثیر قرار داد تا جایی که چشم های اشکبار و چهره های مبهوت حاضران گویای همه چیز بود.

حس عرفاانی

احساس

برنامه شبی با شعر و موسیقی هرچند طول کشیده بود اما لحظه به لحظه بر جذابیت و زیبایی آن اضافه می شد در حالی که سالن در دو طبقه بالا و پایین جایی برای نشستن نداشت این بار نادیا کرمی کودک شیرن زبان هورامی هنرنمایی کرد کودکی که شعر استادش آقای فتح اله رضایی (داریانی ) را قرائت کرد شعری که از استادش یاد گرفته بود که چگونه با زبان زیبای هورامی قرائت کند . شعر ((هورامانا ولاتم )) اثر فتح اله رضایی نویسنده و شاعر و صاحب دو اثر چاپ شده واته و ولینه و خرمانو رازا می باشد که بیانگر حس وطن دوستی و زیبایی های هورامان بود .

فتح ال رضایی

نادیا کرمی کودک شیرن زبان با اجرای بسیار زیبای خود فضای پر احساس سالن را در حالی دو چندان کرد که حاضرین علاوه بر تشویق وی جوایزی را برای وی اختصاص دادند

نادیا کرمی

فرهنگی نام آشنا آقای عطا حیدری با خواندن اشعارش ادامه دهنده برنامه بود

عطا حیدری

خواندن شعری زیبا از خانم شادیه مقروضی نیز بسیار جالب توجه بود.

شادیه مقروضی

صدای زیبای هنرمندان کاک وسیم و کاک لایق و صوت زیبای شمشال محمد نجیب حسنی حس زیبای موسیقی اصیل هورامی را به سالن بخشید

لایق وسیم محمد نجیب

پایان بخش برنامه خواندن مقاله ای زیبا و تاثیر بر انگیز با موضوع محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم بود که توسط خانم ها شادان حسینی و سماء خالصی قرائت شد مقاله ای که هرچند در پایان برنامه بود اما حاضران در سالن را تحت تاثیر قرار داد.

شادادن حسینی وسما خالصی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : باید گفت برنامه شبی با شعر و موسیقی که توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه و با تلاش های آقای ابراهیم شمس که دیشب به  زیبایی اجرا شد بسیار زیبا و جالب و جذاب تر از دیگر برنامه های پیشین بود تا جایی که حتی یک صندلی خالی در سالن وجود نداشت و بسیاری ایستاده به اجرای برنامه پرداختند .

واین موضع بیش از پیش لزوم توجه مسئولین را به داشتن چنین مراسمات و سالنی مناسب و با ظرفیت بالا را می رساند امید است شاهد سالن چند منظوره مناسب و در خور فرهنگ مردم شهرستان پاوه باشیم .

همچنین از نکات انتقادی این برنامه و دیگر برنامه های اجرا شده در سطح شهرستان را می توان به عدم توجه به اصحاب رسانه و پایگاه های اینترنتی اشاره کرد که همانند همیشه از تاثیر گذارترین افراد در مراسمات می باشند ولی متاسفانه اصلا مورد توجه قرار نمی گیرند. و حتی یک صندلی نیز برای آنها در نظر گرفته نمی شود .

حضور مدیران و اعضای سایتها از جمله حاج محمدفاروق یوسفی (پاوه پرس ) مظفر ولدبیگی (دنگی نوریاو ) یاور اسکات (هزارماسوله ) صهیب زربان ، فرهاد صالحی ، طیفور حاتمی ، احسان شکرالهی (سلام پاوه ) همیشه منعکس کننده بهترین گزارشها برای مردم و حتی مسئولین بوده اند که در کمال تاسف هیچگاه و هیچوقت جایگاه انها مورد توجه قرار نگرفته و نمی گیرد که جای تاسف بسیار را دارد بخصوص برای مسئولین فرهنگی و مدیران ادارات و نهادها .

گزارش : فرهاد صالحی

عکس: طیفور حاتمی

لایق ابراهیمی

شب شعر در پاوه

شب شعر

شب شعر در پاوه

شب شعر

شب شعر

شب شعر در پاوه

شب شعر در پاوه

شب شعر در پاوه

شب شعر در پاوه

شب شعر در پاوه

شب شعر در پاوه 2

 

 

شب شعر در پاوه

هادی سپنجی

 

 

 

شب شعر

حبیب اله مستوفی

 

فتح اله نجفی

 

ملا احمد مبارکشاهی

 

نادیا کرمی 2

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. خرید فالوور اینستاگرام

  ممنون از شما

 2. محمد

  آقای شمس خسته نباشید .

 3. ریبوار

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید به بانیان این مراسم تشکر ویژ دارم از اقای فتح الله رضائی که واقعا با تمام توان به فکر زبان وفرهنگ هورامان میباشد.

 4. آشنا

  پاوه یک شهر فرهنگی است که متاسفانه سالها در خواب غفلت و خرگوشی بود . کسی به آن توجهی نمی کرد نویسندگان وشاعران به گوشه ای رفته بودند. بحمدالله تازگیها از خواب بیدار شده وهر چند وقت یک بار شاهد اتفاق فرهنگی خیلی خوبی هستیم. برای دوستداران فرهنگ و زحمتکشان آن آرزوی توفیق دارم.

 5. هوشيار

  سلام
  مراسمي پر محتوائي بو و خيلي لذت برديم. اوج مراسم شعر آقاي فتح اله رضائي با هنرنمائي خانم ناديا كرمي بو. دست همگي درد نكند.

 6. فاروق زواره

  ازتمامی دست اندرکاران برگذاری مراسم شب شهر صمیمانه سپاسگذارم بامید تداوم چنین برنامه های فرهنگی که براستی مردم این دیار لایق بهترینها هستند.

 7. مهیار 3

  به فکر سالن چند منظوره در سراب هولی باشید

 8. سهیلا

  آفرین به نادیا خانم و آفرین بر استاد رضایی . براستی دیدن چنین منظره ای روح آدمی را شاد اب می کند.

 9. شهرام

  مراسم خیلی زیبایی بود. دست دست اندرکاران درد نکند مردم پاوه برای چنین برنامه هایی عطش فراوان دارند

 10. مهرداد

  واقعا شهر پاوه خیلی خیلی به این گونه برنامه ها نیازمنده امیدوارم تداوم داشته باشد تا شهرمان همیشه جایگاه فرهنگی اش را حفظ نماید

 11. ابراهیم شمس

  برادر بزرگوار جناب آقای صالحی سپاس فراوان برای تهیه وانعکاس این گزارش زیبا به راستی سنگ تمام گذاشنید وزیباییهای مراسم را بسیار خوب نشان دادید. برادر عزیز شما خودتان به نوعی صاحب مراسم بودید ودر واقع در چنین مراسماتی نقش وجایگاه شما غیر قابل انکار است. مطمئن باشید زحماتی را که شما اصحاب رسانه می کشید همه می بینند و بنده از طرف اصحاب فرهنگ وهنر و همچنین بانیان این مراسم مراتب تقدیر وتشکر خود را از جنابعالی و دیگر اصحاب رسانه اعلام می نمایم.
  در پاسخ عزیز ناشناس باید عرض کنم شخص خودم برای 300 نفر پذیرایی خریداری کرده بودم و همین مقدار توزیع شد. شاید فکر نمی کردیم بیش از 300 نفر بیایند . شاید آن عزیز دیر آمده ودر چنین مواقعی این مسائل اجتناب ناپذیر است. ان شاء الله در مراسمات آینده تدابیر بهتری اتخاذ شوند.

 12. همشهری

  ابتداخدمت دوست عزیزی که تحت عنوان ناشناس نظردادن باید عرض کنم که ایکاش این سنت غلط پذیرایی کلا ازبین میرفت وبه جای هزینه میلیونی برای اینکاراین بودجه درمحتوای برنامه صرف میشد درپایان ازگزارش زیباوعکسهای قشنگ وباکیفیت عزیزان سلام پاوه سپاسگزارم واقعا دست مریزادبه این میگن یه گزارش کلاسیک باعکسهای فوق العاده

 13. ناشناس

  مراسم بسیار جاسبی بود از برگزارکنندگان این مراسم تشکر میکنم ولی باتوجه به اینکه این همه خانواده محتشمی که با عشق ًعلاقه ای که آمده بودند حداقل یک پذیر ای در شان آنها انجام می دادند چون فقط به بیست نفر اول پذیر ای شد بقیه دیگر هیچ

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |